بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO)

SEO چیست؟

SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization به معنی " بهینه‌سازی برای موتور جستجو " است.
به عبارت دیگر SEO به فرآیند جذب بازدیدکنندگان از طریق نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل گفته می‌شود.

بهبود رتبه گوگل، بینگ و یاهو

موتورهای جستجو از جمله Google، Bing و Yahoo برای عبارات مورد جستجو، نتایجی را نشان می‌دهند که اولویت نمایش بر حسب ارتباط نتیجه با عبارت مورد جستجو است.
هرچند عوامل دیگری از جمله تعداد بازدیدکنندگان سایت، تعداد لینک‌های خارجی به سایت و مدت زمان شروع به کار سایت در رتبه‌بندی نتایج جستجو حائز اهمیت است، اما شیوه طراحی و برنامه‌نویسی استاندارد و بدون نقص تاثیر بسزایی در SEO دارد.
بدین منظور کارشناسان بخش SEO وب رایا در حین پیاده‌سازی و طراحی و همچنین پس از آن، کلیه جنبه‌های سایت را از نظر استاندارد و بهینه بودن بررسی می‌کنند.

تضمین رتبه اول گوگل !!!

با توجه به اینکه بسیاری از شرکت‌ها و افراد، حضور شما در رتبه اول گوگل را تضمین می‌کنند، آیا واقعا این امر قابل تضمین است؟
هرچند ممکن است در مواردی خاص و با کلمات کلیدی خاص این امکان وجود داشته باشد، اما پاسخ این سوال را باید در خود گوگل یافت.

آیا حضور شما در رتبه اول گوگل را تضمین می‌کنیم؟

با مراجعه به راهنمای سئو گوگل در اینجا متن زیر را خواهید دید :

No one can guarantee a #1 ranking on Google.
Beware of SEOs that claim to guarantee rankings, allege a "special relationship" with Google, or advertise a "priority submit" to Google.

هیچ کس نمی‌تواند رتبه 1 رتبه‌بندی گوگل را تضمین کند.
مراقب افرادی (شرکت‌های SEO) باشید که رتبه‌بندی را تضمین می‌کنند، ادعای " رابطه خاص " با گوگل را دارند و یا " اولویت ثبت " در گوگل را تبلیغ می‌کنند.

ما نیز هیچگونه تضمینی برای رتبه اول گوگل نمی‌دهیم اما راه‌های زیادی برای بهبود رتبه و افزایش بازدیدکنندگان مفید برای وب سایت شما داریم.