فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی چیست؟

تجارت الکترونیک و راه اندازی فروشگاه اینترنتی (فروشگاه آنلاین) یکی از راهکارهای بسیار درآمدزا و موفق برای انواع تجارت است. بسیاری از مردم راه‌اندازی و مدیریت یک فروشگاه اینترنتی را کاری بسیار مشکل و تخصصی می‌دانند. در صورتی که به هیچ عنوان اینطور نیست.

چطور یک فروشگاه اینترنتی داشته باشم؟

راه اندازی فروشگاه اینترنتی، تفاوت چندانی با راه اندازی یک فروشگاه عادی ندارد. مهمترین تفاوت آن سادگی آن است.
برای راه اندازی یک فروشگاه عادی نیاز به یک محل مناسب، محصول یا خدماتی برای ارائه، ویترینی برای نمایش محصولات، تبلیغات مناسب، فروشنده و راهکاری برای دریافت مبلغ محصولات و خدمات از مشتریان دارید.
برای یک فروشگاه اینترنتی نیز نیاز به محصولات و خدمات، یک محل مناسب با ویترین خوب (وب سایت شما)، مدیر وب سایت (فروشنده یا خود شما) تبلیغات مناسب (انواع تبلیغات اینترنتی و عادی) و راهکار دریافت مبلغ (درگاه پرداخت اینترنتی) دارید.
در هر دو صورت برای کسب و کار خود نیاز به اخذ مجوزهای لازم (در صورت نیاز) از سازمانهای مربوطه دارید که اخذ مجوزهای فروشگاه اینترنتی به مراتب ساده‌تر از اکثر فروشگاه‌های عادی است.
دریافت درگاه پرداخت اینترتی نیز از بانکهای مختلف به سهولت امکان پذیر است.

وب رایا این امکان را دارد تا امکان انواع پرداخت (حتی پرداخت های ارزی از خارج از کشور) را در وب سایت شما فراهم کند.

برای راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی به چه چیزهای نیاز دارم؟

برای راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی به موارد زیر نیاز دارید که در ادامه به توضیح هرکدام می‌پردازیم:

  • محصول یا خدماتی برای فروش
  • وب سایت فروشگاه آنلاین (که ما برای شما ایجاد می‌کنیم)
  • مجوزهای لازم (در صورت نیاز)
  • درگاه پرداخت اینترنتی

چه محصولات و خدماتی مناسب فروشگاه اینترنتی هستند؟

تقریباً همه محصولات و خدماتی که تجارت آنهت به صورت سنتی انجام می‌شود، قابلیت عرضه به صورت مجازی را دارند. هم اکنون صدها هزار فروشگاه اینترنتی در حال عرضه محصولاتی از جمله تلفن همراه، لوازم جانبی، محصولات مرتبط با کامپیوتر، لوازم منزل، پوشاک و منسوجات، اقلام مصرفی، جواهرات، کتاب، قطعات یدکی، تجهیزات پزشکی، خودرو، املاک و حتی خوار و بار هستند.
امکان خرید از طریق لپتاپ و تلفن همراه در هرزمان و هرمکان، مقایسه محصولات، بررسی نظرات خریداران و مشتریان، سرعت در خرید، امنیت و قیمت پایینتر به دلیل حذف هزینه‌های اضافی فروشگاهی از مزایای فروشگاه‌های اینترنتی است که موجب شده روز به روز بر تعداد این فروشگاه‌ها افزوده شود.

من با نحوه مدیریت یک فروشگاه اینترنتی آشنا نیستم...

تولید، راه‌اندازی، مدیریت و پشتیبانی وب سایت فروشگاه اینترنتی خود را به ما بسپارید. ما با توجه به محصولات و مشتریان شما بهترین و مناسبترین سایت فروشگاه آنلاین را با کمترین هزینه برای شما ایجاد می‌کنیم.
نگران قراردادن محصولات جدید در سایت، پاسخگویی به مشتریان، نحوه واریز پول به حساب شما و ارسال کالا برای مشتری نباشید. ما در همه مراحل در کنار شما هستیم.

برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی چه مجوزهایی نیاز دارم؟

برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی نیاز به کسب نماد اعتماد الکترونیکی دارید.
همچنین محصولاتی که در فروشگاه قرار می‌دهید باید مطابق قوانین، محصولات مجاز باشند.
برخی از محصولات نیز نیاز به کسب مجوز از اتحادیه مربوطه دارند.

پول محصولات را چطور از مشتری دریافت کنم؟

برای دریافت هزینه محصولات از مشتری، راه‌های مختلفی وجود دارد.

  • واریز به حساب
  • کارت به کارت
  • پرداخت هزینه به پست در هنگام تحویل
  • پرداخت آنلاین
پرداخت آنلاین راحتترین، مناسبترین و امن‌ترین شیوه پرداخت است. شما می‌توانید با مراجعه به بانک خود و درخواست " درگاه پرداخت اینترنتی " امکان واریز مستقیم پول به حسابتان را برای مشتریان فراهم کنید.