راهکارهای نرم‌افزاری

راهکار نرم‌افزاری چیست؟

به طور خلاصه ما معتقدیم هر مجموعه‌ای با استفاده از فناوری می‌تواند سرعت، بازدهی و عملکرد خود را بهبود بخشد. راهکارهای نرم‌افزاری وب رایا تولیدات و خدماتی مبتنی بر نرم‌افزار هستند که به مجموعه‌های مختلف برای بهبود عملکرد کمک می‌کنند.
متمرکز کردن سیستم‌های مختلف مانند حضور و غیاب، ورود و خروج، سیستم‌های امنیتی و حفاظتی، سیستم‌های مالی و ... همه و همه بر روی یک سامانه، از جمله این راهکارهاست. ممکن است یک راهکار نرم‌افزاری به طور مستقیم یا غیرمستقیم با راهکارهای سخت افزاری نیز مرتبط باشد.

مراحل ارائه راهکار

۱. بررسی عملکرد مجموعه

در مرحله نخست عملکرد مجموعه شامل ورودی، خروجی، پرسنل، تبلیغات و ... بررسی و تحلیل می‌شود. در صورتی که مجموعه تولیدکننده یا فروشنده محصول باشد، ارزش نسبی و شاخص‌های تبلیغاتی و ویژگی‌های رقابتی آن نیز مورد بررسی قرار گرفته می‌شود.
میزان اطلاعات کارکنان و همچنین تعداد و توانایی آنها در استفاده از کامپیوتر از مهمترین پارامترهایی است که در ارائه یک راهکار موثر در تاثیرگذار خواهد بود.

۲. بررسی امکانات موجود در مجموعه

تلاش ما برآن است که راهکار با حداقل هزینه و بالاترین کارایی اجرا شود. بنابراین سعی می‌کنیم راهکاری ارائه دهیم که امکان پیاده سازی آن با امکانات موجود در مجموعه، یا افزودن حداقل امکانات وجود داشته باشد.

۳. طراحی و پیاده سازی راهکار

پس از تحلیل نیازها و دانستن امکانات موجود، مراحل طراحی و پیاده سازی راهکار انجام خواهد شد. زمان و هزینه مورد نیاز برای تحلیل و پیاده سازی پروژه متناسب با پیچیدگی آن است.

۴. راه‌اندازی و آموزش

پس از آماده شدن پروژه و نصب آن بر روی کامپیوترها (یا گوشی‌های تلفن همراه و ...) کارشناسان واحد آموزش، نحوه استفاده از سیستم نرم‌افزاری را به کاربران مجموعه آموزش می‌دهند.

۵. نگهداری

نگهداری و توسعه و ارتقای نرم افزار بخش مهمی از پروسه تولید یک نرم افزار است. ممکن است در طول مدت استفاده از سامانه نرم‌افزاری و یا با تغییر در مجموعه، نیازهای بیشتری برای شما بوجود آید.
بخش نگهداری و توسعه با افزودن امکانات جدید به سامانه این نیازهای شما را برطرف خواهند کرد.